Dekorace z drátu

Dekorace z drátu

Líbí se vám drátované dekorace? Nabízím zhotovení přímo na míru a dle vašich požadavků. Vybrat si můžete i z předloh uvedených na obrázcích níže. A aby vám výrobky z drátu dělaly co nejdéle radost, zde je pár rad, jak se o ně alespoň jednou za rok postarat:

Výrobky z černého žíhaného drátu otřít měkkým hadříkem, případně zbavit prachu vysavačem nebo fénem, hadříkem smočeným v oleji nebo olejem ve spreji jemně ošetřit (olej konzervační nebo včelí vosk), pak opět otřít suchým hadříkem.

Výrobky z takového drátu podléhají korozi, proto nejsou vhodné pro venkovní dekorace. Pokud se tak ale rozhodnete, doporučuji 1x za rok výrobek přestříkat bezbarvým lakem ve spreji.

Výrobky z nerezu a chirurgické oceli otřít měkkým hadříkem, případně zbavit prachu vysavačem nebo fénem a suchým hadříkem nebo ubrouskem s konzervačním přípravkem na kovy doleštit.

Výrobky z mědi, pozlacené, postříbřené a mosazné také po čase ztrácejí svou barvu a lesk – vzniká na nich patina. Tyto výrobky také stačí otřít měkkým hadříkem, případně zbavit prachu vysavačem nebo fénem a zbytečně nevystavovat vlhku, suchým hadříkem doleštit. Je důležité vědět, že patina je proces zcela normální a ztrátě původní barvy nezabráníte.

Šperky nosit pouze k účelu, pro který jste je vybrali. Uchovávejte je v suchu a občas je potěšte speciální utěrkou na ošetřování šperků zbavením nečistot a prachu s doleštěním. 

Chcete-li vytvořit dekoraci či šperk přímo podle vašich představ, využijte kontaktní formulář.

4 + 4 =

Adresa

Tlumačov 41, Domažlice

Tel. kontakt

+420 728 496 994

Email

remesla@hancinodraty.cz